čtvrtek 28. dubna 2011

Kvetu, kveteš, kveteme...podruhé :)

Začalo mě to bavit. Je to spousta práce, každé kolečko se musí vzít do ruky x-krát, ale ten výsledek (podle mého názoru) stojí za to.
Výčet kroků mi připomněl jeden starý dobrý český film :) ... to máte nacvakat kolečka, poničit jim okraje, napatinovat, zmačkat je, narovnat, zkompletovat dohromady hřebíčkem...a to je hotová teprve kytka.
Ovšem když jí připravíte nějaký pěkný podklad, třeba i s embosováním...můžete ji ještě o stupínek povýšit a vznikne přání zajímavé nejen barevnou kombinací, ale i texturou.

...a dohromady pak vypadají takhle:

úterý 26. dubna 2011

Kvetu, kveteš, kveteme...poprvé :)

Na začátku byly organzové kvítky ... ve formě broží, jako ozdoby na čelenkách či sponkách do vlasů, jako součásti papírových přání... Zkusila jsem je, není to těžké. Jsou krásně transparentní, jako utkané z barevné mlhy...ale moje láska je papír a to by bylo, aby se něco podobného nedalo udělat i z něj! ;) No ano, dá se :)... Nejdřív  jsem je umístila na poměrně jednoduché pozadí.
A takhle jim to slušelo pohromadě:

neděle 17. dubna 2011

Pan

Dnes vám chci vyprávět příběh o Panovi, bohu pastýřů a stád, který hrál na flétnu složenou ze stébel...ano, odtud Panova flétna.
Pan byl napůl člověk a napůl kozel, což mu nepřekáželo až do chvíle, kdy se zamiloval do krásné nymfy Syrinx. Bohužel to byla neopětovaná láska. Pan svou vytouženou krasavici stále (pro)následoval a ona před ním prchala...až k řece, kde už neměla kam před ním utéci. Proto aby se Pana zbavila, na vlastní žádost se Diem nechala přeměnit v rákosí. A právě z jeho stvolů si nešťastný Pan vyrobil flétnu a po večerech ji rozezníval tklivými, smutnými tóny...

Na začátku mé práce s milovanou hlínou byla myšlenka vázy v podobě panovy flétny. Ve druhé fázi flétnu držela ruka...a v té době mi začalo vrtat hlavou, jak znázornit tón. Proud vzduchu procházející flétnou. Odtud už byl jen krůček k zobrazení mimiky obličeje...trochu sevřené rty, horní mírně přesunutý přes spodní, soustředěný pohled...


...no a když už obličej, pak celý ;). Tu ho máte v celé jeho kráse:Je pravda, že většinou lidé (pokud si ho vůbec všimnou) vykřiknou: "Fuj, čert!"
A tak to moje (zhruba 50 cm vysoké) nebožátko pořád dokola hájím a vysvětluji a vyprávím zas a znovu báji o smutném Panovi...

středa 13. dubna 2011

Přání pro Adru

Když přišla Didi začátkem roku s myšlenkou dát dohromady nejen hlavy, ale hlavně ruce a vyrobit větší množství přání pro dobrou věc, nebylo v mém případě o čem uvažovat. Práce, kterou dělá ADRA, si velice vážím a jestli moje "hraní si s papírem" může pomoci, jdu do toho.
Úkolem bylo vytvořit přání na téma "láska, přátelství", "mamince" a "Velikonoce".První dvě přání vznikla za použití jemného papíru ze sady Eastern Promisse od Dovercraft ozdobeného otiskem jednoho ze silikonových razítek ze sady Hearts od Inkadinkado embosovaným práškem Detail White z produkce Stampedous!  doplněného malým akcentem - dodaným hřebíčkem ze sady Herzen od Heyda.
Druhá dvě, velikonoční, využívají jako hlavní motiv otisk razítka Egg od Stampedous vybarveného gelovými fixy a opatřeného vrstvou Glossy Accents. Použita byla Ranger razítkovací barva Adirondack Earthtones, odstín Lettuce. Přání laděné do fialova využívá ještě výseku z šablony Vitráž od X-cut. Vše je dozdbeno stužkami, hřebíčky, kytičkami a samolepícími perličkami.

Kabelky

Jednoduchou a zároveň veskrze dámskou :) variantou krabičky je "kabelka" - krabička poskládaná z jedné 12" x 12" čtvrtky doplněná o klopu, kousek stuhy na ucho a kolečko suchého zipu.

Exploding box

Tuhle krabičku jsem dělala jako drobnost pro mou maminku. Dovnitř na kvítek jsem ještě posadila jeden (kvůli linii ;)...) čokoládový bonbón a pak už jsem jen všechna srdíčka kolem schovala pod víčko.

Postupně pak začaly vznikat krabičky složitější, třívrstvé, v různých barvách. Jsou vhodné nejen jako zajímavé dárkové obaly, ale vlepením mnoha malých fotografií s komentáři vzniká jedinečné a originální fotoalbum - ideální neotřelý dárek.úterý 12. dubna 2011
Parta hliněných zpěváků

Jednoduchá krabička á la kabelka...
Diář
Jedno svěží motýlové přání

Přání pro mimčo
Jarní přání....rozkvetlá

Vítejte, kolemjdoucí...

Moje maminka kdysi pronesla větu, o níž možná ani netuší, jak pravdivá je a že si ji dodnes pamatuji:
"Ty se můžeš něco učit, ale zároveň potřebuješ něco dělat rukama."
Měla pravdu. Baví mě trápit mozek novými vědomostmi, postupy, informacemi. Ale zároveň musím, nutně musím zaměstnávat ruce...a tak do nich beru někdy jen papír a tužku, jindy hlínu, štětec...a poslední dobou často papír, nůžky, lepidlo...kouzlu originálních fotoalb/scrapbooku jsem nepropadla (zatím ;)), ale jiné vytváření z papíru (krabičky, přání/cardmaking) mě vážně baví.