středa 13. června 2012

Haló, zapomněla jsem na jaro...

Mám ráda prostorové věci.
No dobrá, ty dvourozměrné jsou taky fajn, ale třetí rozměr je zkrátka třetí rozměr :-)
Když mi v jedné ze zásilek od Didi přišla Spellbinders vyřezávací šablona Spiral Blossom One, bylo jasné, že ji musím vyzkoušet – a nejlépe hned!Vzala jsem do ruky pár papírů, Big Shot a šup šup, výseky byly na světě. Jakmile moje dcera Terezka uslyšela známý zvuk, hned přiběhla s větou, kterou už dobře znám: "Mami, můžu Ti pomáhat?". A protože dobře ví, že ji neodmítnu, ani nečekala na odpověď a vzala jeden výsek do ruky. Jen jsem jí poradila, že pro začátek bude dobré, když si jeden, dva dílky kvítku projede opatrně mezi palcem a špičkou nůžek, aby jemně narušila strukturu pevného papíru – střed kvítku se pak lépe stáčí. Za chvíli už bylo na stole pár elegantních růžiček a musím říct, že docela pěkně držely i bez zafixování. Sympatické je na nich i to, že nejsou všechny úplně stejné, uniformní. Jsou pevnější nebo naopak rozevřenější podle síly použitého papíru i podle toho, jak pevně je stáčíte.
Abych květy zafixovala v takovém tvaru, který by se mi nejvíc líbil, musela jsem se poohlédnout po nějakém lepidle – vyzkoušela jsem několik variant od glue dots (lepících teček) přes oboustrannou pásku na "dno" kytičky a ke slovu přišel i Diamond Glaze a Glossy Accents, ale bezkonkurenčně nejlepší s ohledem na rychlost slepení a nejjednodušší pro aplikaci je tavná pistole – doporučuji!


Prima, máme hotové květy… ale kam teď s nimi? Pohled mi padl na černou, relativně hlubokou krabičku od jakési domácí vůně – hned na první pohled vypadala jako dostatečně pevné útočiště pro moje jemné květinové drobečky :-) Protože byla zvenčí elegantně černá, rozhodla jsem se použít stejnou barvu i na vnitřek – použila jsem akrylovou barvu a přidala trochu fialové, aby čerň získala trochu teplejší nádech. Akrylové barvy rychle schnou, takže za chvíli jsem mohla celý vnitřek jemně přestříknout fixativem, abych měla jistotu, že se nebude pigment otírat (pokud nemáte fixativ, můžete s úspěchem použít obyčejný lak na vlasy – stačí slabá vrstva, jen pro jistotu).
Chvíli jsem si hrála s umístěním květů, různě jsem kombinovala použité barvy… a pořád mi něco chybělo. Sáhla jsem do složky s výseky od K&Company a vybrala tmavě šedou krajku a průhledné tvary motýla, čmeláka a nápis Spring – jaro. Už jsem byla skoro spokojená, ale jen skoro… ahá! Ještě trochu „rozsvítit“ středy květů – pomocí kapky lepidla jsem připevnila do každého kvítku jednu voskovanou perličku (vybrala jsem různé barvy i velikosti) a tramtadadáááá…hotovo!

1 komentář: