pondělí 30. července 2012

Dárková taštička

  Dneska vám přináším návod na výrobu velice jednoduché krabičky/přání - už jsem je zmiňovala v tomhle článku.
Nebudete muset řezat a stříhat (skoro) ani moc lepit, krabička je ve své podstatě pouze skládaná. Na její výrobu potřebujete vlastně jen jednu čtvrtku o velikosti 12" x 12" a pár drobností.
Nejprve vezmeme do ruky pravítko a knihařskou kostí nebo embossovacím perem čtvercovou čtvrtku rýhami rozdělíme na 9 pravidelných, stejně velkých polí, k nimž následovně přidáme ještě několik diagonálních ohybů (viz nákres).

krab1
krab2

Míry schválně nejsou uvedeny konkrétně - jedná se vlastně jen o třetiny či šestiny celkového rozměru, přičemž základem je vždy pravidelný čtverec. Vycházíte-li tedy ze čtvrtky 12" x 12", jednotlivá pole mají rozměr 4" x 4". Můžete ale udělat krabičku mnohem menší, např. z papíru 15 x 15 cm, pak budou jednotlivá pole velká 5 x 5 cm.
Podle ohybů pak korpus celé krabičky poskládáme tak, aby všechny "šipkovité" sklady směřovaly dovnitř.

krab3
krab4

Jak ozdobíte vnitřek je pouze na vašem uvážení - můžete jen vlepit bílý/světlý papír vhodný k vepsání gratulace, můžete razítkovat nebo použít výseky ...
Já jsem vyráběla krabičku svatební, proto je uprostřed použito předtištěné blahopřání připravené k podpisu a malá papírová obálka vhodná k ukrytí finančního daru.

krab5

Dalším krokem je výroba a připevnění "klopy" kabelky - na tu potřebujeme obdélník, jehož šířka bude téměř totožná s šířkou kabelky (já přidávám na každé straně 1 milimetr pro drobný přesah, ale nutné to není - v našem případě je to 10, 3 cm) a druhý rozměr už je vlastně na každém podle toho, jak velký přesah a jaký tvar klopy mu vyhovuje. Já jsem zvolila jednoduchý obdélníkový tvar se zaoblenými rohy. Na "hřbet" počítám obvykle 1, 5 cm, na klopu 4, 5 cm a tentýž rozměr symetricky na druhou, zadní stranu kabelky.

krab6

Do hřbetu je třeba udělat dvě dírky na provlečení stuhy, která tvoří ucho. Stuhu lepím oboustrannou lepící páskou z rubu, délka je cca 30 cm včetně částí, které jsou vlepené uvnitř, aby nebyly nepěkné konce vidět, hřbet z rubu začisťuji proužkem papíru.

krab7

Nakonec je třeba připevnit nějaký spolehlivý zapínací mechanismus: osvědčil se mi klasický suchý zip. Odstřihnu si cca 0, 5 cm a pomocí Glossy Accents přilepím obě části na odpovídající místo na kabelce. Zatím se mi nestalo, že by mě tenhle způsob zavírání zklamal. A je hotovo!

Protože mi zbyl papír, ze kterého jsem vytvořila klopu, pomocí raznice jsem vyrobila ještě dvě malé visačky, ozdobila je a připevnila jako ozdobu/cedulku kuličkovým řetízkem na ucho kabelky, klopu jsem doladila květem.
Krasavice je hotová, může vyrazit do světa! :)

krab9

No řekněte sami: že je jednoduchá?
Těším se na vaše povedené kabelky - pochlubte se! :)

4 komentáře:

 1. Fakt to vypadá skvěle a jednoduše. Určitě vyzkouším. Díky moc!

  OdpovědětVymazat
 2. Je bezvadná, miloučká a není složitá. Už jsem ji nadšeně vyzkoušela a synek projevil nelíčené nadšení! A to je co říct! ;-) Je tady http://scraptime.blog.cz/1208/svatebni-zakazka
  Díky za návod :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Je fajn, že se ten návod někomu hodil. :) Tvá krabička je, Hanko, povedená. Už jsem se byla podívat. :)

  OdpovědětVymazat
 4. To je skveli postup...urcite vyskusam .)

  OdpovědětVymazat