pátek 7. června 2013

Cestovní deníky

Protože jsem vyzkoušela nový formát cestovního deníku a stihla jsem si ho předpřipravit, zkrátka jsem s ním pracovala, zdá se, že je to ten správný tvar a správná velikost.
Proto jsem se rozhodla využít hromádky barvených papírů a vytvořit ještě jeden. Barvila jsem tentokrát kávou - moc se mi líbí výsledný odstín hnědé a v neposlední řadě papíry při otevření deníku krásně voní . . . :)
Listy vypadají jako z opravdu starého zápisníku a pevně doufám, že používáním se patina ještě zintenzivní. K barvení jsem použila klasickou instatní kávu, použila jsem obyčejné čtvrtky. Ty jsem pak nařezala na požadovaný formát (12 x 21 cm), doplnila otisky razítek (hnědý StazOn) a zakulatila rohy."Kávové" papíry jsem doplnila různými dalšími s tématikou , která se mi hodila, v ladící barevné kombinaci.

Desky vznikly z pevného kartonu potaženého hedvábným papírem - potiskla jsem jej různými motivy, obarvila několika odstíny hnědých, béžových a žlutých barev . . . Nalepila jsem nápis, trochu ho přejela smirkovým papírem a následně inkoustovým polštářkem. Stránky a desky jsem svázala Zutterem, připevnila hnědou bavlněnou šňůrku s korálky a knoflík jako zapínání a voila:A tady je správný čas oznámit, že vznikl ne jeden cestovní deník, ale dva! :) Hromádka papírů byla větší než na jeden a desky vznikly také dvoje. Ten druhý je zdobenější, pro romantičtější cestovatele. ;) Na titulce je rámeček s výsuvnou kartičkou, zavírání je na gumičku a spirálová vazba je zdobena mnoha stuhami, šňůrkami a provázky . . .Musím přiznat, že mě práce na těchto denících pohltila. Bavilo mě to.
A co vy? Už máte připravený ten svůj? Jaká velikost se osvědčila vám? Jakou vazbu jste zvolili? Pojďme porovnat své zkušenosti a poučit se navzájem! :)4 komentáře:

 1. Moc moc hezké, velikost mi přijde úplně ideální :-))
  Já měla loni A5, a lepila jsme hodně fotek, Ten tvůj bude asi víc psací .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Markéto. Psací stopro, taky lepící (letáčky, "úlovky" z cest...), ale fotky se chystám doplnit po vytištění rozhodně také! :)

   Vymazat