neděle 14. července 2013

Jak se osvědčil

Slíbila jsem "podat hlášení" o tom, jak se mi osvědčil formát naposledy vyrobeného travel journalu (13 x 22 cm). A jsem s ním spokojená.
Jeden z klasických formátů fotografií 10 x 15 cm se do něj pohodlně vejde, psalo se mi do něj dobře a na uskladnění byl tak akorát.
Dnes (konečně!) přináším pár namátkových fotografií.

Přestože deník je vyrobený ve "vintage" barvách, používala jsem i doplňky pestrobarevné. Sada samolepek, výseků a lepících šipek od Simple Stories je perfektním doplňkem. Často na stránkách také jistě identifikujete razítka Keta.
V dolní části této stránky deníku je washi páskou přichycena fotografie, odklápí
se velmi snadno díky elasticitě pásky použité ve funkci "kloubu" po obou stranách fotky. (Jen doplním, co už jistě všichni víme - washi pásky jsou výborné svým snadným použitím a obrovskou škálou barev i vzorů. Jejich výhodou je i snadné přelepení z místa na místo...to je ale někdy nežádoucí. Po určité době se začnou např. v místech otáčení fotografií odlepovat...proto doporučuji nejvíce namáhaná místa "podpořit" ještě použitím lepidla. Tím je problém vyřešen.)


Stejný způsob použití washi pásky je možné v deníku potkat nejen u fotografií, ale i u malých kartiček s komentáři, poznámkami - využila jsem tak zbytkové kousky papíru, doplnila poznámku, která se hodila a zvýšila interaktivitu stránky. :) Na této straně jsem také jako tématickou ozdobu pomocí Glossy Accents přilepila malý kovový komponent/lžičku. Dosud drží výborně a ani po několikerém otáčení stránky nic neupadlo.


Další z Ketiných razítek v akci - rámeček původně určený pro jednotlivá slova je zde využit pro vepsání data.


Stránky jsou dost velké i v případě, že do deníku chceme vložit brožuru. Používám dva osvědčené způsoby: buď brožuru přímo vlepím na stránku celými jejími "zády" či opět rozšířím stávající list o brožuru použitím washi pásky... (mimochodem, tato mezinárodní sochařská soutěž ve Hvide Sande je naším cílem už po několik let je je milé vědět, že Česká republika tam má pravidelně svého zástupce :) . . . )


. . . druhou možností je vytvořit ze samotné brožury vlastně další list - používám k tomu klasických kancelářských sponek, jak je patrné na další fotografii. Je to velice jednoduché, snadno pohyblivé, vhodné např. na doplnění  chybějící strany, sáhnete-li po celém novém papíru.


Další dvoustrana je důkazem, že v cestovním deníku snadno využijete nejen přímo k tomu tématu určené komerčně vyrobené samolepky, ale i kartičky zbylé z jiných projektů, výseky, obaly od potravin (papírový obal od cukru z čajovny/kavárny) nebo dokonce i malé, ne příliš prostorové předměty (bambusové napichovátko na sáček s čajem).


 Do deníku můžete psát libovolným směrem (vodorovně, horizontálně, šikmo, do kruhu...záleží jen na vaší fantazii). K ozdobění a doplnění autentičnosti může např. posloužit i obal od cukrovinky, drobné lístky, vstupenky nebo další kartičky s poznámkami můžete nalepit/připnout kancelářskous  svorkou přímo ke stránce nebo je vsunout do připravené obálky použité mezi listy již při "sešívání" deníku spirálou.


Tolik můj poslední travel journal. . .  Máte-li jakékoliv další dotazy, ráda je zodpovím buď přímo v komentářích pod článkem nebo soukromě v mail.

Přeji všem pohodové léto a pokud se chystáte na cesty, nezapomeňte s sebou vzít i cestovní deník! :)

7 komentářů:

 1. Vypadá skvěle! Už se moc těším, až ho uvidím naživo ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krásné, včera jsme se vrátili od moře, tak hned jdu také na to ...

  OdpovědětVymazat
 3. vychytávky s fotkami a washi páskami jsou skvělým nápadem, stejně tak upevnění na kancelářské sponky...dík za tip

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá perfektně. Také se mi líbí vychytávka s přilepením fotek washi páskou. Určitě využiju. :-)

  OdpovědětVymazat