pondělí 1. července 2013

Jak šly rámečky do světa

Bylo nebylo, díky Ivě.Cz vznikl na Fleru Jihočeský ART klub a díky němu jsem se seznámila s milou mladou dámou Míchaelou. Míša je velice činorodý člověk, ovšem pohybuje se v prostředí, ve kterém se příliš neorientuji (ok, přesněji: nejsem v tomhle "oboru" nijak zvlášť vzdělaná :) . . . ). Vyučuje orientální tanec. Raději vás odkážu na její web, protože tady bych se pouštěla s vysvětlováním na tenký led.
Míša je velice šikovná a sama si vyrábí nejen kostýmy, ale i doplňky a bižuterii. A dostáváme se do bodu, kdy se jistě mnozí z vás začínají usmívat - ano, i Míša má doma spoustu korálků, nití, ozdob a různých jiných drobností a maličkostí . . . tohle už je důvěrně známé všem, kdo se zabývají jakýmkoliv tvořením! :) A všechnu tu droboť je třeba někde uskladnit - pokud možno přehledně, na dosah, ale také pěkně, aby to lahodilo oku a dělalo parádu.

Nebudu vás dál napínat - základ obstarala Ikea. V tomhle je nejspíš nepřekonatelná.
Barevný kabátek vybrala majitelka svěží, nadčasově tyrkysový. A protože "ten umí to a ten zas tohle" (díky, pane Werichu), požádala mne Míša o přiložení pomocné ruky. Potřebovala jednotlivé šuplíky označit. Potřebovala rámečky, do nichž by umístila cedulky s popisem  názvu obsahu.

No jasně, proč ne? :) Požadavek byl "takové ty hezky olezlé". Použila jsem vyřezávací šablonu Tag & Bookplates od Tima Holtze a výseky za horka embosovala různými prášky. Tak vznikly jednobarevné štítky. Pak přišla ke slovu kovová samolepící fólie a alkoholové inkousty a vznikla řada barevnějších variant. Znáte to - vyrobíte jeden, napadne vás další a další a . . . další . . . a začnete váhat: bude se jí líbit tenhle? Nebo tamten? A tak vznikl pracovní vzorník.


Všechno jsem to zabalila, svěřila České poště a doufala, že si Míša vybere. Vybrala. Musela najít trochu kompromisní řešení - někeré z nás to nemají se svými drahými protějšky jednoduché. ;)
Ale výsledek je - dle mého soudu - založený především na krásné barevnosti celého kusu nábytku a citlivém doladění s okolím. Posuďte sami: interiér jako "ze žurnálu". Je to ale holka šikovná! :) (Fotografie je samozřejmě publikována s autorčiným svolením.)


Nuže, jedna spolupráce úspěšně dotažena do konce! Mám radost.
A těším se, že se pochlubíte nějakým novým "designovým" kouskem ze své dílny! :)

Přeji pěkný den.

8 komentářů:

 1. No to je nádhera, líbí se mi úplně všechny rámečky...kochám se a kochám :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona je spíš foto- i grafická kouzelnice Míša, ty rámečky jsou jen drobnost. Ale díky. :)

   Vymazat
 2. ÓÓÓ ty jsou nádherné!!!! Se taky kochám :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Nádherná práce, nádherný výsledek :-))

  Ráda bych viděla víc fotek z interiéru, musí to být studnice nápadů :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, MArkéto. Nejspíš máš pravdu, ale to je otázka na někoho jiného... ;)

   Vymazat
 4. Pane jo, to je úžasný..... já neustále váhám nad natřením svých komodiček, ale s tím označením bych mohla taky něco udělat :o) Děkuji za skvělou inspiraci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Verčo, barevnost máš jasnou, tak jen dovymysli rámečky a jdi na to! ;)

   Vymazat