pondělí 21. října 2013

Dopnout knoflíček, utáhnout uzel!

Cha, už jste si mysleli, že "manžetové" bylo poslední, co? ;)
Kdepak, ještě mám jedno...s tím jsem si víc vyhrála. Obloukem se vracím a začátek svého "pánského miniseriálu", ke kravatě. Zůstávám věrná pruhům i hnědavé barevné kombinaci...asi podzimní nálada, či co.
Tentokrát ale není postup jen o plochách, spíše jde o soulad několika drobných detailů v jeden celek. Přesnosti a měření se tentokrát nevyhneme. Ale výsledek, dle mého neskromného úsudku, stojí za to.

Materiál? Craft základ přání ve formátu A6, obdélník z pruhovaného papíru o něco málo menší, menší kousek (zbytek) ladícího papíru na kravatu a kartičku s nápisem, 4 malé nalepovací perličky kovového vzhledu nebo malé svorky, (samolepící) písmenka.

Pomůcky? Řezačka (nebo řezák a pravítko nebo nůžky), lepidlo, pěnová lepící páska, embosovací kapsa s drobným motivem ( + Big Shot), inkoust na patinování okrajů.

Základ přání je vcelku snadný: obdélník vzorovaného papíru o něco málo menší než je základ přání použijeme "na výšku" a z horní části uřízneme/ustřihneme cca 1,5 cm. Všechny hrany obou obdélníků opatinujeme inkoustem. Větší obdélník nalepíme (s vynecháním pár mm od každého okraje) do spodní části přání. Menší obdélník složíme vzorem vně z obou stran trochu našikmo tak, aby vznikl "límec" a přilepíme vodorovnou částí k podkladu přání (šikmé konce necháme ještě volné, budeme pod jejich cípy potřebovat schovat "uzel kravaty").

Z kousku jednobarevného (v mém případě craft) papíru vystřihneme tvar kravaty a kravatového uzlu - můžete podle vlastního uvážení každé zvlášť či obojí dohromady. Vzniklý tvar/tvary embosujeme v Big Shotu a následně opět všechny hrany opatinujeme. Horní část kravaty a uzel přilepíme do středu vrchní části košile a překryjeme přilepením cípů "límce", který dozdobíme přilepením dvou miniperliček kovového vzhledu. (Nezapomeňte: chcete -li použít hřebíčky, je třeba je vetknout do papíru ještě před přilepením!) Spodní část kravaty podlepíme pěnovou páskou - docílíme tím prostorového efektu.Nakonec přání dozdobíme cedulkou s přáním - použila jsem opět craft čtvrtku se samolepícími písmenky TH, okraje jsem opatinovala a do krajů nalepila další dvojici miniperliček. Celá cedulka je podlepená kouskem bílého papíru ostřiženého do stejného tvaru, okraje jsou patinované touže barvou. Vše je pomocí pěnové lepící pásky nalepeno v pravé spodní části přání. Hotovo. :)


Tím, myslím, na chvíli s pánským přáním končím ... nic se nemá přehánět. ;)
Přeji vám krásný barevný podzim.

7 komentářů:

 1. Ha, další super kousek. Celá sada se mi moooc líbí!

  OdpovědětVymazat
 2. Úžasný nápad a krásné pánské přání :-) Miluju tyhle písmenka od Tima :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Moniko. Jen připomínám, že jsem lovila inspiraci na Pinterestu - nenárokuji si nápad, to mi nenáleží. Ale ta práce mě bavila! :)

   Vymazat
 3. Lázeňský švihák...vyvedený...láká k vyzkoušení. Máš to zase tak precizně provedené...nádherné přání.

  OdpovědětVymazat