pondělí 23. prosince 2013

Přání...tentokrát nepapírové

Dnes nesedám ke stolu s papíry a lepidlem, nemám po ruce nůžky a razítka. Dnes přicházím se srdcem na dlani a upřímným přáním: ráda bych všem příznivcům, přátelům, známým, všem milým lidem kolem sebe popřála příjemné, klidné a radostí i spokojeností naplněné sváteční dny. Kéž je prožijete se svými nejbližšími a nic vám nekazí pohodu.

A protože mezi mými přáteli jsou i děti a ty v těchto dnech také toužebně očekávají příchod Ježíška, přeji, ať se i tohle podaří. ;)  (U nás už je nachystáno - v tradičních barvách Vánoc, ale bez lesku zlaté, tedy červená, zelená a režná barva doplněná o čisté akcenty bílé. Na ovázání můj oblíbený lněný provázek, ozdoby ve stylu á la scrap ;) a tu a tam nějaký kousek washi či jiné lepící pásky.)V poslední době jsem se přistihla, že častěji než jindy vzpomínám na své prarodiče. Ani jeden z nich už není naživu, ale v myšlenkách jsou se mnou stále. Vybavují se mi jejich pořekadla, poučky, veselé příhody, jejich smích, oči, okamžiky, které pro mne byly důležité a nějak s nimi souvisely...
Proto jeden speciální pozdrav letí i k oběma mým babičkám a oběma dědečkům. Vím, že ,,tam někde" jsou. A speciálně pro ně přidávám fotku porcelánových figurek - kdysi jsem je dostala od tatínka mého táty s poměrně obsáhlým výkladem o jejich původu a hodnotě. Byla jsem tehdy ještě v pubertě a na předních příčkách mého žebříčku hodnot byly trochu jiné věci... Dneska se ale na ně dívám o dost jinýma očima a pokaždé, když je před Vánoci opatrně vybaluji, ráda vzpomínám. A připomínám dceři a synovi, že tohle je součást rodinné tradice. Věřím, že oni v ní budou pokračovat a vyprávět zase svým dětem.


Krásné Vánoce! :)


10 komentářů:

 1. Petro, moc pěkně napsané...balíčky krásně zabalené...vzpomínky i figurky dojemné...i tobě a celé rodině přeji příjemně strávené vánoční svátky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oli, děkuji. Cením si Tvých názorů, Tvé přízně a troufnu si říct přátelství - tímhle slovem neplýtvám, je mi vzácné. A nejen o svátcích. ;)

   Vymazat
 2. Petro, také vám přeji nádherné prožití vánočních svátků a do Nového roku mnoho lásky, osobního štěstí a tvořivé inspirace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Moniko, děkuji a ráda opětuji Vaše přání. :)

   Vymazat
 3. Petro, posílám tam k Vám na jih přání klidných vánočních svátků, prožitých v kruhu rodinném. Mnoho radosti pod vánočním stromečkem... Do nového roku, vše, to co se přeje ... zdraví, štěstí, pohodu a klid .... a taky obří hromadu inspirace a nápadů :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Kláro. Ta poslední věta zní skoro jako závazek... ;)

   Vymazat
 4. ♥ Peti, krásné Vánoce vám všem!

  OdpovědětVymazat
 5. Balíčky s láskou zabalené, krásné vzpomínání ... Peti, pohodu nejen svátcích!
  bourek

  OdpovědětVymazat