neděle 3. ledna 2016

Japonský Ježíšek

Ani letos jsme s Harumi neporušily naši (ano, oblíbenou) tradici a navzájem si poslaly vánoční dárky. Doufám, že těšení a radost z objevování nového je oboustranná (u nás to tedy funguje na 200%!). Stále se snažím hledat něco českého a nového, co bych poslala - ani jeden z těchto požadavků není už po mnoha (a mnoha a mnoha...) létech, co se s Harumi známe, jednoduché splnit, ale snad se mi to stále daří. (Pozn. aut. - opravdu upřímně uvítám od milých čtenářek a čtenářů nějaké nové náměty na dárky z jakékoliv oblasti, třeba mi něco uniká...jde jen o to, aby potraviny byly trvanlivé a jakékoliv jiné zboží pokud možno lehké, ne příliš křehké a především vyrobené v ČR...)

Náš letošní japonský Ježíšek přinesl spoustu dobrot, jejichž kvalita tkví nejen v původnosti, ale i originalitě, preciznosti a vtipu balení.


V černoúrůžovém provedení vidíte sakurové crackery, vedle slaný snack - hráškové křupky s mandlemi (mňam!), v pozadí sladko-kyselá kandovaná mandarinková kůra (velmi osvěžující chuť) a krabička ve tvaru vánočně ozdobeného domku obsahující jednotlivě balené sušenky s citronovou náplní.


 Na růžovém platu jsou originálně balené sáčky jasmínového čaje - květy ze silného papíru jsou držáčky, jimiž sáček připevníte k okraji šálku. Dóza s opičkou na vrcholku (zvířátko v každém balíčku symbolizuje živočicha, jemuž je následující rok v japonské filozofii zasvěcen) skrývá dva rýžové koláčky určené do polévky (balení s fialovým pruhem).


A samozřejmě nesmí chybět trochu japonské obsese zeleným čajem - jeho příchuť je všudypřítomná. Letos jsme mohli ochutnat čokoládu se zeleným čajem (každý jednotlivý dílek má na lícové straně reliéf plachetnice a na rubu maličkou tmavou sušenku - takové do detailu propracované jednohubky :) ...), vedle vidíte sáček s pastelovými bonbóny ve tvaru maličkých kytiček a pod nimi zelenkavě svítí japonské pojetí jedné porce instatní kávy ... jak jinak, než se zeleným čajem. :)


...a to vše velmi pečlivě poskládáno do krabice a dozdobeno nezbytnými origami skládankami.


Díky, Harumi! A šťastný rok 2016 všem!


4 komentáře:

 1. Já bych poslala vlastnoručně vyrobenou paličkovanou ozdobu, v USA měly dost úspěch...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíš, děkuju. Sice mám matné tušení, že něco takového už proběhlo...ale tím nic nezkazím. Píšu si na seznam! :)

   Vymazat
  2. Taky jsme posílali opakovaně :-). Kdyby bylo potřeba, můžu i vyrobit a zaručit český původ ;-).

   Vymazat
  3. Děkuji za nabídku, ráda ji někdy využiji. Cením si toho! :)

   Vymazat