pondělí 25. července 2016

Jihočeská krás(k)a

Pokaždé, když kamarádky přijedou za mnou na jih, ráda je beru na nějaký výlet za krásou, pohodou a zajímavostí. Vždycky je fajn se někam jen tak podívat. Odpočinout si. Načerpat sílu a inspiraci.

Letos padla volba na Český Krumlov. Místo, které je zkrátka kouzelné, pohádkové, magické. V létě i v zimě. Ve slunci, za deště, zasněžené...nikdy se vám nepřejí. Slibuju.

Počasí bylo krásné...přesto (nebo právě proto - nemohla jsem se nabažit pohledů, průhledů, maličkostí) jsem zapomněla fotit a tak seznam našich aktivit bude vlastně jen písemný. :)

Začaly jsme zámeckou zahradou - pěkně od konce, od jezírka. Monet by si mnul ruce - tolik leknínů! Poupata, plně rozvité květy, mezi tím vším kachny s mladými, hejna malých rybek a pro oživení různé barevné varianty koi kaprů.
Otáčivé hlediště připravené na večerní představení...naštěstí stále vítězí zdravý rozum a tenhle technicko/kulturní unikát stojí na svém místě.
Zámecká zahrada je plná stromů, pěčlivě udržovaných květinových záhonů, soch a...obdivujících návštěvníků. :)Cestou zámeckými nádvořími, obklopeny příjemným chladem kamene, průhledy dolů na město, barevné střechy, štíhlé věže a třpytivou řeku míjíme výběh pro medvědy (jsou rozumní a chrupou někde ve stínu a sympaticky hříšný oběd si vychutnáváme blízko vody s výhledem na malovanou zámeckou věž.
Kultuře se v Krumlově těžko vyhnete - je prostě jeho součástí. Navíc vám na každém kroku servírují doslova lahůdky, tak kdo by odmítal, že? :) Takže výstavy, výstavy, výstavy...a na vše bedlivě dohlíží místní...
Čas pokročil, tak ještě z protějšího kopce zkontrolovat, zda je vše na svém místě...


...a spokojené, odpočinuté, plné dojmů odjíždíme zpátky do naší tiché oázy. Do Krumlova se ale stoprocentně zas vrátím. A ráda! :)

2 komentáře:

  1. Ještě jednou dík za krásný pohodový výlet...a Monetovy lekníny dodám :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Nádherně jste si to holky užily. Krumlov je fakt krásný.

    OdpovědětVymazat